AKTUALNOŚCI

ARCHIWUM

„BURSZTYNKI” w Łebie

29 marca 2015 r. zespoły: CALINECZKI i KRASNALE, po raz pierwszy wyjechały na Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej do Łeby.

Postawiłam zbyt wysoką poprzeczkę, ale myślę iż oba najmłodsze zespoły w   kategorii 6-11 lat  poradziły sobie z tym znakomicie, rodzynek Jaś Tomaszewski, najmłodsza 4-letnia Inga Kratewicz i Zosia Zadrejkowska śmiało udzielali wywiadu mówiąc ile mają lat.

Festiwal rozpoczęto od tańców solo JAZZ DANCE. W tej kategorii startowało 16 zawodniczek, z czego do finału weszło 8 w tym 3 z naszego zespołu.

Martynka Kraske – I miejsce, Ania Szczepańska – IV miejsce

i Natalia Nowakowska – Vmiejsce.

Taniec współczesny solo, na 16 tancerzy, II miejsce zajęła Martynka Kraske.

W kategorii klasyka solo udział wzięło 8 zawodniczek, i tu nasza Martynka Kraske zdobyła III – miejsce.

Podsumowując tańce solo, Martynka zdobyła 3 medale, Ania i Natalia po jednym, gdyż tańczyły tylko w kat. JAZZ, wiem iż cała trójka zaprezentuje się w róznych kategoriach na Festiwalu w Malborku. W tańcach zespołowych grupy debiutowały

w tańcu klasycznym i tak; w Mini Corps de Ballet 6-11 lat  CALINECZKI w składzie: Martynka Kraske,  Ania Szczepańska,  Ada Śpiewak, Eliza Kościelska,

Małgosia Zając, Kasia Makarewicz i Nikola Jasnoch zajęły I miejsce,

w Corps de Ballet najmłodszą grupą 4-11 lat były nasze KRASNALE gdzie na

8 zespołów wytańczyły III miejsce.

W kategorii taniec współczesny CALINECZKI zajęły I miejsce. Obie grupy trzymały nominacje na Festiwal do Kielc. Jestem pod wrażeniem iż wszystkie grupy stanęły na wysokości zadania, muszę zaznaczyć że w klasyce byłyśmy jedyną

grupą gdzie wszystkie tancerki stały w stójkach z nogą przy głowie. Cieszę się iż zespoły odnalazły się w bardzo trudnej kategorii tańca jakim jest Balet i rywalizowały ze szkołami baletowymi, nawiązały nowe znajomości z zespołami z Płocka, Stargardu Szczecińskiego, Polic itd.

Festiwal odbywał się 7 km od Wydm, a więc największa nagrodą dla dzieci  był pobyt i zabawa na Wydmach, gdzie pogoda dopisała nam w 100 procentach. Dziękuję serdecznie rodzicom, babciom, dziadkom za pomoc podczas wyjazdu. Gratuluję raz jeszcze wszystkim wygranym a szczególnie Martynce Kraske,

która 5-krotnie prezentowała się na scenie.

Przed wyjazdem do Łeby, BURSZTYNKI otrzymały zaproszenie do udziału

w MISTRZOSTWACH ŚWIATA IMCF w Malborku. Dyrektor Bitwy pod Grunwaldem zaproponował mi, aby grupa uczestniczyła w ceremonii otwarcia,

zakończenia i w pokazach tańców średniowiecznych. Cieszę się i wiem ile czeka nas pracy, ale będzie to kolejne doświadczenie i przeżycie dla zespołu, móc uczestniczyć w  tak pięknym i wielkim przedsięwzięciu jakim będą MISTRZOSTWA ŚWIATA.

BURSZTYNKI po raz kolejny dostały zaproszenie na DNI GDAŃSKA.