ZESPÓŁ HISTORIA GRUPY OSIĄGNIĘCIA WSPÓŁPRACA MEDIA TANIEC DAWNY GALERIA

 

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

 

   

AKTUALNOŚCI

 

ARCHIWUM

 

 

 

 

„BURSZTYNKI” w Gorzowie      

 

W dniach od 29 czerwca do 04 lipca 2012 r. zespół taneczny „BURSZTYNKI” i „CALINECZKI”, przebywał na XIX MIEDZYNARODOWYM  FESTIWALU TAŃCA w Gorzowie Wielkopolskim. Ogółem było 18 zespołów tanecznych z całego świata, 9 zespołów folklorystycznych i 9 inne formy tańca.   
          W przeglądzie konkursowym BURSZTYNKI
i CALINECZKI  prezentowały się po dwa razy w różnych układach. Do koncertu galowego zakwalifikowano dwa układy, „BLUES” grupy starszej i „BALET’ grupy średniej. To było dla nas bardzo dużym wyróżnieniem, gdyż każdy zespół miał tylko jedno wejście w koncercie.

Grupa „BURSZTYNKI” otrzymała wyróżnienie za: różnorodność układów, choreografię, sposób wykonania, przygotowanie techniczne, jak powiedziała komisja międzynarodowa, cytuję dosłownie; widać zespół z historią, i to że jest zespołem współczesnym a taniec klasyczny wykonał z taką precyzją, porównano nas ze szkołą baletową z Niemiec, gdzie grupa tańczyła na puentach.
          Dzieci poznały tańce innych narodów takich jak: Bułgaria, Turcja, Litwa, Łotwa, Niemcy,  a najbardziej utrwalił się taniec grupy z Indonezji, gdzie tańczono tylko na kolanach i wszystkie ruchy wykonywały ręce.
 Podczas koncertów na Bulwarze dla mieszkańców Gorzowa, nasze „BURSZYNKI” w strojach dawnych zachęcały do naszego stoiska i rozdawały piękne gadżety o naszym Zamku
i Malborku.

 

     Instruktor

Celina Pacanowska

 

 

 

 


 

 

 

 

(c) Copyright Młodzieżowy Dom Kultury "Ratusz" w Malborku 

projekt i administracja Anna Szałwińska 

  Profesjonalne statystyki www