ZESPÓŁ HISTORIA GRUPY OSIĄGNIĘCIA WSPÓŁPRACA MEDIA TANIEC DAWNY GALERIA

 

 

 

 

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

zobacz księgę

dopisz do księgi

 

 

 

   

AKTUALNOŚCI

 

ARCHIWUM

 

 

 

 

Szczęśliwa  13-nastka dla zespołu tanecznego „BURSZTYNKI”    

 

 

     Mówi się, że 13 jest pechowa, ale dla zespołu tanecznego „BURSZTYNKI, sobota była pierwszym a zarazem bardzo szczęśliwym  dniem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca "Dance Talent Gdańsk 2013". Do hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Osowej przyjechało ponad 1500 uczestników turnieju. To prawdziwy rekord i największa impreza jaka odbywa się w murach osowskiej szkoły. Zmagania tancerzy rozpoczęły się o 9:30. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi, startujący w kategorii 8-11 lat.
Malborskie
CALINECZKI z MCKiE w swojej kategorii wiekowej zajęły I miejsce.

Grupa średnia  BURSZTYNKI IIstartowała w kat.12-15 lat zdobywając  III miejsce.

 Najstarsza grupa zespołuBURSZTYNKI zaprezentowała się dopiero o godz.19.30 w kategorii od 16 lat, zdobywając II miejsce.

Wszystkim występom towarzyszyły emocje tak startujących jak i ich trenerów i najwierniejszych kibiców czyli  rodziców. Organizatorzy nagradzali nie tylko tancerzy, ale upominki trafiły także do tych, którzy układali i później szlifowali formę na osowski turniej.

Po 16 godzinnym sobotnim maratonie, 13 osobowa grupa zespołu BURSZTYNKI, wyruszyła w niedzielę o 7 rano, na kolejne zmagania taneczne, solo i duety. W grupie najmłodszej do 8 lat,w kategorii inne formy tańca w półfinałach startowało 17 dzieci, do finału zakwalifikowało się tylko 5 osób, w tym nasza Martynka Kraske, która uwiodła swoim wyglądem jak i bardzo dobrze technicznie wykonanym układem tanecznym, zdobywając I miejsce.

W kat.10-11 lat solo, również w innych formach tańca, wyróżnienie zdobyły: Anna Szczepańska i Lilianna Jasińska. W kategorii wiekowej  solo 12-15 lat, wyróżnienia otrzymały:Hanna Dominiecka
i Klaudia Gorczyca.
W duetach tej samej kat. wiekowej, wyróżnienie otrzymał duet: Julia Jassak i Klaudia Osińska. W kategorii solo pow.16 lat wyróżnienie otrzymała Klaudia Kowalewska , oraz duet Weronika Dymidowska i Marika Gapińska. O godz.21.15 godnie zaprezentował się duet powyżej 16 lat; Agnieszka Kasperska i Agata Pesta zajmując czołowe
III miejsce.


Dwudniowy wielogodzinny maraton tańca uważam za udany, dziękuję bardzo  najbardziej wytrwałym rodzicom; Katarzynie Kraske, Karinie Zając i Andrzejowi Dmytryszyn  oraz dzieciom za  wytrwałość i wytrzymałość.

   Gratuluję wszystkim wygranym i trzymam kciuki za kolejne festiwale.
 

     Instruktor

Celina Pacanowska

 

GALERIA 1

GALERIA 2

 

 

 

(c) Copyright Młodzieżowy Dom Kultury "Ratusz" w Malborku 

projekt i administracja Anna Szałwińska 

  Profesjonalne statystyki www